Recenzje

Poniżej znajdziecie recenzje ebooka, które oficjalnie pojawiły się w różnych mediach. Enjoy!

 

Dawno nie czytałem tak praktycznej książki. Jeśli ktoś szuka cennych wskazówek dotyczących pracy zwinnej, to polecam e-book AgileHints. Ciekawe tematy opisane w przejrzysty sposób, bazując na doświadczeniach Dawid Lewandowicz

i współautorów, pozwalają poszerzyć perspektywę i inspirują do działania. Żałuję, że nie było tej książki wcześniej, pewnie uniknąłbym chociaż części mojego „błądzenia po omacku”.

Michał Sobkowiak, Scrum Mater

Źródło: https://www.linkedin.com/posts/michal-sobkowiak_agile-scrum-scrummaster-activity-6671311931263082496-ZvmZ/

 

Książka wydana jako e-book i faktycznie w tej formie sprawdza się idealnie. Mimo że ostatnio preferuję książki w offline – nie chcę sobie świecić więcej w oczy i kciuk mnie boli od przewijania – to ta pozycja musi być jako e-book. Dużo w niej bowiem odnośników do zewnętrznych artykułów, „przeskoków” z jednego miejsca w drugie. Książka napisana tak jak ja lubię najbardziej poznawać nowe treści. Nie jest to monotonny tekst opisujący dane zagadnienie. Wszystkie hinty są wyróżnione – przy skrolowaniu można zatrzymać się na tym który nas nagle zainteresuje i doczytać. Dużo schematów i rysunków pokazujących jak dany element działa, sporo też treści w postaci list punktowanych i numerowanych. Zdecydowanie łatwiej mi się w tak pokazanej formie odnaleźć. Poza formą ważna jest treść. I oczywiście znajdziemy tu sporo ciekawej i dobrze przekazanej użytkownikowi treści. Wiele pokazanych „sztuczek” zostało przetestowanych „w boju” przez autora i współtwórców książki. Są one przemyślane i wydaje się że można je wdrożyć w codziennej zwinnej pracy.

Marcin Wirkus, agile.info.pl

Źródło: https://www.agile.info.pl/ksiazki-o-scrum/

 

AgileHints to ebook wydany w przejrzysty i czytelny sposób. Już na samym początku mamy krótką informację, jak efektywnie korzystać z książki. W książce oprócz treści znajdziemy wiele rysunków, schematów i list punktowanych/numerowanych, co ułatwia zrozumienie i przyspiesza czytanie. W każdym rozdziale znajdziemy linki do zewnętrznych źródeł oraz odesłania do innych rozdziałów, dzięki czemu możemy szybko rozszerzyć interesujące nas tematy. Co ciekawe, na początku każdego rozdziału podany jest czas, który potrzebujemy na jego przeczytanie.

W trakcie lektury AgileHints możemy poznać wiele elementów zwinnego procesu wytwarzania produktu/oprogramowania. Podczas czytania mamy wrażenie rozmowy z innym Scrum Masterem, który dzieli się swoimi doświadczeniami. Taka konfrontacja jest świetną inspiracją, dodatkowo wzbogaconą o linki do interesujących i wartościowych źródeł. Każdy z autorów dzieli się z nami problemem i daje nam wskazówkę, jak sobie poradzić i go rozwiązać. W książce znajdziemy także kontakty do autorów, z którymi możemy omówić daną wskazówkę.

Pamiętajmy jednak, że są to podpowiedzi, z których możemy skorzystać ale nie zawsze muszą sprawdzić się w naszym kontekście. Jeśli podejdziemy do hintów z dystansem, możemy zobaczyć jak robią to inni i modyfikować/dostosowywać je do naszej sytuacji. Warto więc posiadać już doświadczenie w pracy w Scrumie aby móc odnieść się do treści wskazówek. Nie jest to na pewno pozycja dla osób planujących zacząć przygodę ze Scrumem.

Część rozdziałów wciąga, część wystarczy szybko przeglądnąć, aby sprawdzić to co już przepracowaliśmy. Jest to wynik subiektywnych odczuć i zależy od posiadanej wiedzy/doświadczeń. Mimo tego, że forma AgileHints pozwala „skakać” z jednego rozdziału do drugiego, polecamy przeczytać ebooka od deski do deski. Książka układa się bowiem w ciekawą, inspirującą i sensowną podróż.

Książkę jak najbardziej rekomendujemy i polecamy!

, agilepolska.pl

Źródło: https://agilepolska.pl/zwinnyblog/2020/07/08/agilehints-recenzja/